Zdrowy człowiek przeważnie nie zdaje sobie sprawy, że dzieli swe łoże nie tylko z najbliższą osobą, ale również milionami roztoczy, które gnieżdżą się w pościeli. Te mikro owady są niewidoczne gołym okiem, ale systematycznie towarzyszą nam przez całe życie żywiąc się złuszczonym ludzkim naskórkiem.

Choć dla zdrowego człowieka te drobnoustroje nie są tak dokuczliwe, to w przypadku alergików stanowią prawdziwą udrękę. Te wszędobylskie pajęczaki można wykurzyć z naszego życia stosując do ich eliminacji profesjonalne narzędzia, m.in. mopy, gąbki ze specjalnie wytworzonej celulozy oraz inne środki subtelnie dopracowane do eliminowania mikrobakterii.

Ogromną rolę w walce z nimi odgrywa regularne sprzątnie powierzchni użytkowych wśród których żyjemy.

Przyjrzyjmy się bliżej naszym nieproszonym sąsiadom. Jak mówi bowiem stare, wojskowe powiedzenie – aby pokonać wroga, należy poznać jego zwyczaje .

CZYM SĄ ROZTOCZA?

Roztocza to organizmy cudzożywne odżywiające się związkami organicznymi pochodzącymi z rozkładu martwych szczątków roślin i zwierząt. Mają rozmiary od 0,1 – 1 mm. Roztocza najliczniej prezentowane są wśród bakterii i grzybów. Zamieszkują wszystkie strefy klimatyczne, nawet obszary gdzie gwiżdże wiatr i szczypie mróz.

Nauka o roztoczach to akarologia.

JAK DŁUGO ŻYJĄ?

Roztocza żyją około trzech miesięcy, zakładając optymalne warunki dla żerowania. Co trzy tygodnie każda samica produkuje około 25-30 nowych osobników. Ich rozwój jest tak gwałtowny, że wyprane i odkażone rzeczy zostają na nowo zainfekowane taką samą liczbą roztoczy już po około 2 tygodniach. Najbardziej sprzyjająca temperatura do rozwoju tych pasożytów to 18-21 stopni Celsjusza przy wilgotności powietrza 70-80.

GDZIE MAJĄ SWOJE NAJCZĘSTSZE SIEDLISKA?

Pamiętajmy, że roztocza lgną do pleśni, tłuszczu i łoju który zostaje na meblach po dotknięciu gołą ręką a przed wszystkim do złuszczonego naskórka. Najwięcej znajdziemy ich zaś w kołdrach, dywanach, materacach, poduszkach czy pluszowych zabawkach.

Ich odchody zawierają substancję o nazwie guanina. Stanowi ona bardzo silny alergen, który osiada wraz z kurzem na sprzętach w naszym domu czy biurze. Jako że kurz chętnie również unosi się w powietrzu, ryzyko zainfekowania alergenami jest bardzo wysokie, zwłaszcza w pomieszczeniach o niskiej czystości mikrobakteryjnej.

JAK SIĘ ICH POZBYĆ?

Oprócz systematycznego sprzątania, warto często przewietrzać mieszkanie. Mróz jak i wysoka temperatura zabijają roztocza. Sięgaj po pościele z mikrofazy, zmieniaj bieliznę pościelową co 4-5 dni. Alergicy powinni wystrzegać się krochmalenia pościeli, bo krochmal stanowi dla nich doskonałą pożywkę.

Ludzie kichają po zetknięciu z roztoczami, męczą się, sięgają do pełne skutków ubocznych leki, a w rezultacie zapominają, że przyczyna tkwi w środowisku w jakim żyjemy. Specjalnie dopracowane narzędzia Spontex skutecznie zapobiegają rozmnażaniu roztoczy i bakterii, eliminując z naszego życia groźne dla zdrowia alergeny i zarazki. Czysty dom, czyste biuro – to gwarancja zdrowia, dobrego samopoczucia, bezpieczeństwa i komfortu.


Zobacz co powiedzieli o nas Klienci

"Jestem bardzo zadowolona, nie tylko fajnie myje ale również zajmuje mało miejsca. Gorąco polecam również sklep, kontakt i obsługa w 100% profesjonalna"
2015-04-14
Małgorzata Stachura
"Używam od ok roku Mopa obrotowego Full Action System Compact i nie wyobrażam sobie sprzątania bez niego. Sprawie, szybko, zajmuje mało miejsca a obrotowy mop dociera wszędzie. Zdecydowanie POLECAM!!! "
2016-05-24
Romualda B.
"Nadaje się nie tylko do okien i ekranów.Jest super do mycia glazur(woda+trochę płynu do szyb) i umyć dobrze wyciśniętą ściereczką.Polecam!"
2015-03-21
Jovi Tyszka
"Przerobiłam wiele mopów: z pedałem, z kijem teleskopowym, płaskich, właściwie każdy dostępny na rynku rodzaj mopa. Nie chcę, żeby to wyszło jak reklama, ale Spontex Full Action System jest najlepszy z nich wszystkich."
2015-09-30
Dorota Nowicka

Bezpieczne zakupy w Spontex24.pl!

Szybka wysyłka

Bezpłatna dostawa
od 200 zł

Wygodny kontakt

Wygodny kontakt tel. +48 451 176 872

Dostawa już w 48h

Wysyłka nawet w 24h!
Dostawa już w 48h!

Zwrot towaru

14 dni na zwrot
wygodna reklamacja

Bezpieczne transakcje

Bezpieczne transakcje
gwarancja Dotpay

Zadowolenie klientów

Tysiące klientów
100% zadowolenia